Rozmiary wizytówek formaty

Rozmiary wizytówek, formaty

Tak na prawdę formaty i rozmiary wizytówek ograniczane są tylko przez naszą wyobraźnię. Na wybór rozmiaru ma m.in. efekt, jaki chcemy wywołać w oczach osoby obdarowanej naszą wizytówką. Klasyczny i niezawodny jest format 90×50 mm. Wizytówki o tym formacie najczęściej projektowane są poziomo. Dla dla osób, chcących odrobinę się wyróżnić dobrym rozwiązaniem jest, rozplanowanie grafiki pionowo, co z jednej strony będzie bezpiecznym rozwiązaniem, z drugiej zaś przełamie najpopularniejszy schemat. Sposobem na subtelne podkreślenie nietypowego charakteru wizytówki może też być zaokrąglenie jej rogów.

Mniej typowym, a jednak mieszczącym się w standardach formatem wizytówek, jest format 85x55mm. Decydując się na niego, tak jak w przypadku projektu pionowego, czy zaokraglonych rogów, osiągamy efekt delikatnie odbiegajacy od najbardziej klasycznego, dając się zapamiętać otoczeniu.
Przygotowanie wizytówki w zupełnie nietypowym, autorskim kształcie jest również możliwe. Wymaga po prostu wykorzystania specjalnie zaprojektowanego wykrojnika, który nasz pomysł pomoże przekuć w nietypowy kartonik.

Linki: