Wizytówki na czarnym papierze

Wizytówki na czarnym papierze

Eleganckie, ekskluzywne wizytówki, wizytówki wyrafinowane, szykowne, jednocześnie tradycyjne i nowoczesne – wizytówki na czarnym papierze, kartonie.
Taki charakter mogą mieć także wizytówki. Nadruk na czarnym papierze jest wciąż niezbyt popularnym zabiegiem, dlatego też szansą na wyróżnienie się twojego kartoniku spośród innych wizytówek.
Chyba wszyscy spotkali się już z QR Code. Możemy zobaczyć go wszędzie: na przystankach, bilbordach, banerach. Dlaczego? Dobrze użyty kod w projekcie, może naprawdę ułatwić życie.

Czarny papier czy czarny zadruk?

Standardowo wizytówki drukuje się na białej kredzie, którą w całości można pokryć wybranym kolorem, także czarnym. Nie uda się jednak wtedy zadrukować rantów wizytówki, które pozostaną białe.
Aby uniknąć tego efektu wystarczy zrealizować druk na papierze barwionym w masie. Papier ten w procesie produkcji ma dolewany barwnik, dlatego również ranty ma w kolorze czarnym.

Skoro mamy już papier możemy zastanowić się nad rodzajem nadruku. Czarny papier daje ciekawe możliwości ale i posiada swoje ograniczenia, o których trzeba pamiętać już na etapie projektowania wizytówki.

Nadruk białą farbą na czarnym papierze

To najprostszy zabieg, dający jednocześnie elegancki efekt. Trzeba jednak pamiętać, że biała farba nakładana na czarny papier, nie będzie miała śnieżnobiałego odcieniu. Efektem będzie złamana biel, która wciąż pozostaje bardzo ciekawym rozwiązaniem. Nie zaleca się tutaj zadrukowywania zbyt dużych obiektów, gdyż nie wyglądają zbyt dobrze, w przeciwieństwie do liter czy drobniejszych elementów.
Druk w tej technice możemy przygotować dla Państwa, a jego koszt to to przy 500 szt (biały zadruk dwustronnie) to 205 zł netto.

Nadruk kolorową farbą na czarnym papierze

Jeśli zależy nam na nadrukowaniu kolorowych elementów, możemy to zrobić z użyciem poddruku. Nadruk koloru bezpośrednio na papier sprawi, że kolory będą słabo widoczne i przygaszone. Aby temu zapobiec należy pod warstwą kolorowej farby zadrukować dany obiekt na biało. Warto pamiętać, żeby wystrzegać się zbyt małych elementów, ponieważ utrudnia to spasowanie białego poddruku z kolorem oraz decydować się raczej na proste formy, wystrzegając się np zdjęć.
Dobrze przemyślany projekt i fachowo przeprowadzony druk, pozwala jednak uzyskać ciekawy efekt.
Takie wizytówki możemy przygotować dla Państwa w naszym studiu a ich koszt to to przy 500 szt (CMYK + biały poddruk dwustronnie) to 254 zł netto.

Lakier wybiórczy

Inną opcją drukowania na czarnym papierze barwionym w masie jest położenie lakieru wybiórczego. Przezroczysty lakier elegancko uwypukli wybrane elementy nadając wizytówce ekskluzywnego charakteru. Trzeba jednocześnie pamiętać, o ograniczeniach lakieru wybiórczego. Tak samo jak przy druku na zwykłej kredzie należy wystrzegać się zbyt małych elementów w projekcie. Wskazane jest, aby grubość linii miała min 1 pkt, a tekst min niż 14 pkt. To wynik technologicznych możliwości pasowania jak również z właściwości lakieru który ma skłonność do zalewania drobniejszych elementów.
Wizytówki z tym uszlachetnieniem możemy przygotować dla Państwa w naszym studiu a ich koszt to to przy 500 szt (biały nadruk jednostronnie + lakier wybiórczy jednostronnie) to 396 zł netto.

Hotstamping

Ostatnim rodzajem druku na czarnym papierze barwionym w masie jest hotstamping, czyli tłoczenie folii na gorąco. Technika ta polega na wprasowaniu kolorowej folii w podłoże za pośrednictwem podgrzewanej matrycy. Folie mogą mieć różne barwy i są jednokolorowe. Hotstamping ma także swoje ograniczenia. W projekcie hotstampingu wszystkie linie muszą być szerokie na min 2 punkty. Grubość linii każdego miejsca elementu tłoczenia ma wynosić najmniej 0,4 mm. Hotstamping w połączeniu z czarnym papierem daje na prawdę ekskluzywny efekt, dlatego warto się na skusić na takie wizytówki.
Druk w tej technice możemy przygotować dla Państwa, a jego koszt to to przy 500 szt (biały zadruk dwustronnie) to 315 zł netto.