proste i eleganckie wizytówki

Proste i eleganckie wizytówki robiące wrażenie

Proste, eleganckie wizytówki, które robią wrażenie dzięki eleganckiemu i przejrzystemu układowi tekstu. Czy jeśli sami zaprojektujemy prostą wizytówkę mając na celu minimalizm, mało treści, czy to wystarczy aby nasz efekt końcowy robił wrażenie?

Co wpływa na to aby wizytówka była elegancka i robiła wrażenie? Przyjrzyjmy się szczegółom – dobre logo, dobór kroju pisma, czcionki, fontu, układ i wyrównanie tekstu, odstępy między liniami (interlinia), odstępy między poszczególnymi obiektami, proporcje nagłówków względem małych treści, kolory – ich dobór i harmonia kolorów, grubość liter. Zauważ jakie kroje pisma lepiej wyglądają na wizytówce a jakie na stronie www. W druku lepiej stosować  kroje do tego zaprojektowane aby wizytówki były czytelne i robiły wrażenie.

Dobór odpowiedniego papieru dla danego projektu wizytówki również ma znaczenie. Dlatego zaprojektowana wizytówka da bardziej elegancki efekt na papierze ozdobnym, czerpanym, barwionym w masie niż na papierze kredowym. Można w ten sposób na przykład drukować złote wizytówki, perłowe, metalizowane.

Galeria projektów eleganckich wizytówek na naszej stronie będzie się powiększać, będziemy dodawać nowe eleganckie wizytówki, które zostały dobrze zaprojektowane po to aby się nimi zachwycać. Inspirujmy się przykładami najlepszych eleganckich wizytówek tworząc własne projekty jednak miejmy na uwadze oryginalność aby nie popełniać plagiatów i zbytnio się nie wzorować. Uszanujmy pracę ich autorów i postawmy sobie ambitny cel aby nasze eleganckie wizytówki wyróżniały się.

Projekt eleganckiej wizytówki można wykonać samemu albo zlecić grafikowi, studiu graficznemu czy pracowni graficznej.